Конфіскований Mersedes передали рятувальникам

20 грудня заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр вдруге відвідав Чернігівщину.

Спочатку він разом з головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Кулічем та Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком передав ключі від конфіскованого автомобіля Mersedes Actros на потреби рятувальників.

Відсьогодні парк спецтехніки Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в області поповнився чотирма автомобілями, що прийматимуть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

«Переконаний, цей автомобіль стане у нагоді рятувальникам Чернігівщини у їхній нелегкій роботі», — зазначив Сергій Шкляр в інтерв’ю місцевому телеканалу.

До речі, це вже двадцятий транспортний засіб, конфіскований за рішенням суду і не реалізований в установленому порядку, і протягом 2017 року переданий органами державної виконавчої служби області на потреби правоохоронних органів, Збройних Сил України, будинків сімейного типу.

Далі був круглий стіл за участю громадських правозахисних організацій, нотаріусів, суддів, науковців та фахівців системи надання безоплатної правової допомоги. Обговорювали важливі теми — реформування сфери примусового виконання рішень та актуальні питання виконавчого провадження, зокрема, проблематику стягнення аліментів та посилення відповідальності за невиконання таких рішень.

Відкриваючи цей захід керівник управління юстиції Олег Трейтяк відзначив, що зміни законодавства про стягнення аліментів вже назріли в суспільстві і вчасно були внесені Мін’юстом на розгляд Парламенту.

«Тільки у провадженні органів ДВС області зараз перебуває майже 17 000 виконавчих проваджень, з них по 4 000 існує заборгованість більше ніж у 3 місяці», — сказав він.

Цікавими та змістовними були пропозиції фахівців-практиків щодо застосування законодавства, що посилює захист прав дитини, у тому числі, щодо розміру аліментів.

Зокрема, суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Вадим Коверзнев запропонував удосконалити механізм перерахунку розміру аліментів у сторону збільшення шляхом проведення цієї процесуальної дії безпосередньо виконавцем без звернення стягувача до суду.

Начальник Чернігівського міського відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Євгеній Скалюн звернув увагу присутніх на особливості практичного застосування таких видів покарань як громадські роботи та адміністративний арешт за новим законом, що найближчим часом буде прийнятий.

Висловили свою точку зору директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко, приватний нотаріус Олександр Красногор та представник громадської організації «M’APT» Дмитро Науменко.

«Відповідальність за несплату аліментів будуть грати роль запобіжника і стимулюватимуть боржників дбати про власних дітей», — підсумував засідання круглого столу Сергій Шкляр.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?